Druge bistvene sestavine: |
- predčasni odpoklic:
Izdajatelj nima možnosti predčasnega izplačila oz. odpoklica obveznic pred dnevom dospelosti obveznic, razen v naslednjih primerih:
(i) izdajatelj ne pridobi dovoljenja Banke Slovenije za vključitev obveznosti po obveznicah v izračun dodatnega kapitala I v skladu s Sklepom o izračunu kapitala; ali
(ii) obveznice in obveznosti izdajatelja iz naslova obveznic zaradi spremembe predpisov ali njihove interpretacije prenehajo izpolnjevati pogoje za vključitev v izračun dodatnega kapitala izdajatelja; ali
(iii) izdajatelj preneha opravljati bančne storitve in ga prenehajo zavezovati določila predpisov o kapitalski ustreznosti, ki veljajo za banke in hranilnice; ali
(iv) kadarkoli po 30. juniju 2015, če izdajatelj za to pridobi dovoljenje Banke Slovenije.
V primeru nastanka ene izmed navedenih okoliščin ima izdajatelj pravico,več... da predčasno izplača oz. odpokliče obveznice pred njihovo dospelostjo samo v celoti (in ne delno), po njihovi nominalni vrednosti, skupaj z do takrat natečenimi in še neizplačanimi obrestmi, pod pogojem, da je o tem vsaj 15 dni prej obvestil imetnike.
V primeru predčasnega izplačila oz. odpoklica v skladu s temi Pogoji Obveznic se obveznice izplačajo upravičencem na dan, ki je določen v takem obvestilu izdajatelja. Na dan predčasnega izplačila oz. odpoklica se izplača glavnica, skupaj z do takrat natečenimi obrestmi, v skladu s točko prospekta 4.8. »Način in obdobje izplačila obveznosti«.
- obrestna mera, način obračuna obresti in obračunsko obdobje:
Obrestna mera je nespremenljiva in znaša 6,25% letno.
Obresti se obračunavajo od nominalne vrednosti obveznice na dan dospelosti obresti na linearni način tako, da se obrestna mera pomnoži z nominalno vrednostjo obveznice, pri čemer se upošteva dejansko število dni v obrestovalnem obdobju in dejansko število dni v letu. Obresti so zaokrožene na dve decimalni mesti.
Obresti se začnejo obračunavati dne 24. maja 2010. Obresti, ki dospejo v plačilo na dan dospelosti obresti (kot je ta opredeljen v točki prospekta 4.8. »Način in obdobje izplačila obveznosti«), se obračunavajo za obrestno obdobje, ki se začne na zadnji prejšnji dan dospelosti obresti (ali na dan 24. maj 2010, če gre za prvo plačilo obresti od obveznic) in konča na dan dospelosti obresti, vendar pa dneva dospelosti plačila obresti ne vključuje.
- dospelost plačila obresti in glavnice:
Obresti dospevajo v plačilo letno za nazaj, vsakega 24. maja v letu, do dneva dospelosti obveznic, pri čemer se zadnji dan dospelosti pri izračunu obresti ne vključuje.
Nominalna vrednost glavnice obveznic dospe v plačilo v celoti v enkratnem znesku na dan dospelosti obveznic.
- način izplačila obveznosti iz obveznic:
Izdajatelj izplača svoje obveznosti iz obveznic, vključno v primeru predčasnega izplačila ali odpoklica obveznic v skladu s točko prospekta 4.1. »Možnost predčasnega izplačila oz. odpoklica obveznic« na račun, ki ga sporoči upravičenec do takšnega izplačila izdajatelju. Pred vsakršnim izplačilom obveznosti iz obveznic bo izdajatelj pozval upravičence, za katere v svojih evidencah nima podatka o denarnem računu, da mu le-tega posredujejo.
Če upravičenec do kakšnega zneska iz obveznic ne sporoči svojega računa v skladu s prejšnjim odstavkom do zadnjega dneva, ko posluje klirinškodepotna družba pred dnem dospelosti takšnega plačila ali v primeru nepopolnih podatkov o upravičencu oziroma računu, ki izdajatelju ne omogočajo plačila na račun upravičenca, je izdajatelj dolžan izplačati upravičencu takšen znesek takoj, ko je mogoče, vendar najkasneje peti delovni dan po dnevu, ko je njegov račun pravilno sporočen v skladu s tem in prejšnjim odstavkom, upravičenec pa v takem primeru ni upravičen do obresti ali kakšnega drugega plačila, ki bi bilo lahko posledica takega odloga.
Če kakšen znesek na podlagi obveznic dospe v plačilo na dan, ki ni delovni dan v Republiki Sloveniji, se upravičencu takšen znesek izplača prvi naslednji delovni dan po dnevu dospelosti takšnega zneska in upravičenec ni upravičen do obresti ali kakšnega drugega plačila, ki bi lahko bilo posledica takega odloga. Delovni dan pomeni dan, na katerega je v Republiki Sloveniji mogoče izvrševati plačila v domačem denarju na račune v običajnem delovnem času in ki ni sobota, nedelja, državni praznik ali drug dela prost dan.
- presečni dan za izplačilo obresti in glavnice:
Upravičenec do izplačila obveznosti iz obveznic je oseba, ki je zakoniti imetnik obveznice štiri delovne dneve pred dnem dospelosti posamezne obveznosti.
- vsebina podrejenosti:
Obveznosti izdajatelja na podlagi obveznic imajo lastnosti podrejenega dolga za vključitev v dodatni kapital I v skladu z 20. členom Sklepa o izračunu kapitala bank in hranilnic.
Obveznice in vse terjatve imetnikov obveznic iz naslova obveznic so glede vrstnega reda poplačil podrejene vsem terjatvam vlagateljev in navadnih upnikov do izdajatelja ter vsem terjatvam imetnikov terjatev do izdajatelja na podlagi podrejenega dolga izdajatelja, ki se vključuje v dodatni kapital II v skladu s Sklepom o izračunu kapitala bank in hranilnic. Obveznice oziroma vse terjatve iz naslova obveznic so glede vrstnega reda poplačila kot drugih pravic iz teh obveznic enakovredne (pari passu) med seboj, kakor tudi vsem obstoječim ali bodočim terjatvam drugih upnikov izdajatelja, ki so po položaju glede vrstnega reda izplačil enakovredne terjatvam iz naslova obveznic.
V primeru stečaja izdajatelja veljajo za terjatve iz naslova obveznic naslednja pravila glede vrstnega reda izplačil:
(i) podrejene so vsem terjatvam vlagateljev in navadnih upnikov do izdajatelja ter terjatvam vseh upnikov iz naslova instrumentov, ki se v skladu s Sklepom o izračunu kapitala vključujejo v dodatni kapital II;
(ii) enakovredne so med seboj in s terjatvami, ki so v primeru stečaja izdajatelja namenjene za izplačilo v enakem vrstnem redu kot terjatve iz obveznic; in
(iii) pri izplačilu imajo prednost pred kakršnimikoli zahtevki iz naslova delnic izdajatelja ali terjatvami na podlagi drugih instrumentov, ki so v primeru stečaja izdajatelja namenjene za izplačilo šele po poplačilu terjatev iz obveznic.
V primeru stečaja izdajatelja zato noben upnik terjatev iz naslova obveznic ne bo upravičen zahtevati, prejeti ali zadržati kakršnegakoli zneska na podlagi ali iz naslova obveznic, dokler ne bodo poplačane vse zapadle terjatve upnikov, ki imajo prednost pred izplačili po obveznicah v skladu s temi Pogoji Obveznic. Imetnik nima pravice (in se s tem, da postane imetnik, taki pravici odpoveduje) do pobota, nasprotnega zahtevka, pridržanja ali katerekoli podobne pravice, glede katerekoli obveznosti izdajatelja iz ali v zvezi z obveznicami.
|